Straszni mieszczanie

Filed in Kolor, Maxi sukienka, Wydarzenia by on 29/07/2012 11 komentarzy

Niczym tytułowi straszni mieszczanie z wiersza Juliana Tuwima, wiedzeni resztkami instynktu samozachowawczego, wypełzliśmy dziś w godzinach wczesnopopołudniowych z naszego strasznego mieszkania. Upiorne było zaiste, a raczej panująca w nim temperatura, sukcesywnie rozmiękczająca zarówno nasze udręczone szare komórki, jak i wszelką materię wokół, pomimo dwóch pracujących pełną parą wentylatorów.

I jak na strasznych mieszczan niedzielną porą przystało, udaliśmy się do świątyni konsumpcji, czyli najbliższego centrum handlowego. Obszedłszy je wszerz i wzdłuż z pielgrzymim zapałem, uczyniwszy zadość rytuałowi kupna dóbr umiarkowanie luksusowych, a nawet zwiedziwszy tamtejsze toalety (stanowczo nie polecamy!), zawędrowaliśmy do kina.

Tam, uzbrojeni w potężne porcje Coca-Coli, na prawie trzy godziny spoczęliśmy sobie wygodnie przed srebrnym ekranem, śledząc najnowsze przygody pewnego noszącego się zwykle na czarno dzielnego jegomościa, gustującego w powiewnych pelerynach i sztywnych obcisłych ciuchach ze szpiczastymi uszami.

Jak widać na zdjęciach, ja na tę okoliczność przywdziałam, chłodzący przynajmniej wzrok, kolor niebieski, przypomniawszy sobie sukienkę kupioną niemal dokładnie rok temu w malutkim butiku w Kowarach. Ostatnio, po raz kolejny porządkując czeluście szafy, natrafiłam na spory zapas nie pokazywanych jeszcze, a w kilku przypadkach nawet w ogóle nie noszonych kiecek, więc jak na straszną mieszczankę przystało, nie omieszkam wkrótce pochwalić się nimi.

maksi sukienka – butik w Kowarach, %
koszulka, kamizelka, torebka – lumpeks
opaska – Parfois
chusta, wachlarz – Allegro
kolczyki, naszyjnik – Rossmann
bransoletka – Ganga
pierścionek – H&M
sandałki – Ambra

 

Podobne wpisy

Tags: , ,

Comments (11)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. Antica pisze:

  Dziękuję. 🙂 Ja też bardzo polubiłam zarówno ten kolor, jak i sukienkę. 🙂

 2. kolor obłedny – idealnie do Ciebie pasuje

 3. Antica pisze:

  Dziękuję. 🙂 Był czas – jeszcze przed ukochanymi brązami i zieleniami – gdy często ubierałam się na niebiesko. Potem na długo mi przeszło, ale chyba znów się z nim przeproszę, zwłaszcza, że ładnych niebieskich sukienek mam w szafie jeszcze kilka. 🙂

 4. Szai Dzela pisze:

  Cudna ta kieca 🙂 Kolor -mój jeden z ulubionych 😉

 5. agg pisze:

  świetna ta sukienka:)

 6. Antica pisze:

  Owszem, choć na sali była tak ustawiona klimatyzacja, że pod koniec filmu dzwoniłam zębami. 😉 Ze skrajności w skrajność….

 7. fallka pisze:

  przy takiej pogodzie kino to wyśmienity pomysł 🙂

 8. Antica pisze:

  dzieckokwiatu: Dziękuję. 🙂 Ja oglądałam po raz pierwszy. I chociaż to typowa bajka dla dużych dzieci, to na kinowym ekranie robi wrażenie.
  różowa szminka: Dziękuję. 🙂

 9. dzieckokwiatu pisze:

  Magia strój, a film o czarny jegomościu… jakoś nigdy go nie lubiłam 😉

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *